петок, 25. ноември 2022. Вести денес: 216
home Вести

Силен земјотрес регистриран во близина на јапонскиот остров Хоншу

Силен земјотрес регистриран во близина на јапонскиот остров Хоншу

Силен земјотрес со интензитет од 6,4 степени по Рихтеровата скала беше регистриран денеска во води во близина на островот Хоншу.

Засега нема извештаи за евентуална штета или повредени.

Земјотресот е регистриран на 103 км североисточно од островот Хоншу, на длабочина од 64 км.

Коронавирус