вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 7
home Вести

Силен земјотрес регистриран во близина на индонезиските острови Танимбар

Силен земјотрес регистриран во близина на индонезиските острови Танимбар

Земјотрес со интензитет од 6,5 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во близина на брегот на индонезиските острови Танимбар, соопшти Американскиот геофизички институт.

Епицентарот на земјотресот бил на 279 километри западно од градот Саумлаки, на островите Танимбар.

Засега нема информации за евентуални човечки жртви и причинета материјална штета.

МИА

Коронавирус