вторник, 20. април 2021. Вести денес: 76
Во живо

Протест на угостителите и туристичките агенции

home Вести

Силен земјотрес регистриран во Авганистан

Силен земјотрес регистриран во Авганистан

Силен земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала е регистриран во Пакистан, Авганистан и северните делови на Индија.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 190 километри на територијата на Авганистан.

Се уште нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Индискиот потконтинент во последните неколку децении беше погоден од повеќе разорни земјотреси.

Коронавирус