среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Силен земјотрес регистриран на Соломонски Острови

Силен земјотрес регистриран на Соломонски Острови

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран на Соломонските Острови, соопшти Европскиот сеизмолошки центар.

За сега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Земјотресот бил на длабочина од 48 километри.

Коронавирус