петок, 5. јуни 2020. Вести денес: 12
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Силен земјотрес на Филипини

Силен земјотрес на Филипини

Силен земјотрес со јачина од 6 степени по Рихтеровата скала го погоди јужниот филипински остров Минданао, соопшти Европско Средоземниот сеизмолошки центар.

Земјотресот на длабочина од 10 километри е регистриран во 13.40 часаот по Гринич.

Засега нема информации за евентуални жртви или предизвикана материјална штета. (МИА)

Коронавирус