петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 193
home Вести

Силен земјотрес на Филипини

Силен земјотрес на Филипини

Силен земјотрес со јачина од 7,1 степен ги погоди утринава Филипините, јави американската Агенција за геолошки истражувања.

Потресот бил на длабочина од 65,6 километри. Укината е тревогата за појава на цунами и се уште нема извештај за евентуална штета

Филипините се наоѓаат на геолошки активно подрачје и земјотресите се честа појава.

Локални избори 2021