понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

Силен земјотрес ја стресе Индонезија

Силен земјотрес ја стресе Индонезија

Силен земјотрес со јачина од 6,1 степени по Рихтер е регистриран утринава во Индонезија, соопшти индонезискиот сеизмолошки центар.

Епицентарот на потресот бил на длабочина од 10 километри.

Како што се наведува во извештајот од сеизмолошкиот центар, не постои ризик од цунами.

 

Коронавирус