вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 186
home Вести

Силен земјотрес ја погоди Индонезија

Силен земјотрес ја погоди Индонезија

Земјотрес со интензитет од 6,9 степени според Рихтерова скала го погоди индонезискиот регион Кепулауан Бабар, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

Според сеизмолошкиот центар, епицентарот на потресот се наоѓал на длабочина од 117 километри под површината на земјата.

Засега нема информации за евентуални жртви, ниту причинета материјална штета.

ЕУРО 2020

Македонија