четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Силен земјотрес и во Босна, тресењето ги вознемирило граѓаните

Силен земјотрес и во Босна, тресењето ги вознемирило граѓаните

Земјотрес со јачина од 2,9 степени според Рихтер ноќеска ја погоди и БиХ, поточно во околината на Тузла.

Според Европскиот медитерански сезмолошки центар (ЕМСЦ), епицентарот на земјотресот со јачина од 2,9 степени според Рихтер е регистриран во околината на Тузла на длабочина од два километри.

Земјотресот ги пробуди и вознемири жителите во овој регион на БиХ.

-Ова не е добро, велат вознемирените жители.

Земјотресот бил почуствуван во Лукавец, Тузла и околните места.

Локални избори 2021