сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 26
home Вести

Силен земјотрес го стресе Салвадор

Силен земјотрес го стресе Салвадор

Земјотрес од 5,9 по Рихтеровата скала ги погоди брегот на Салвадор.

Потресот е регистриран на 46 км јужно од градот Нуева Сан Салвадор.

Не е издадно предупредување за цунами. Засега нема информации за жртви или материјална штета.

Коронавирус