вторник, 29. септември 2020. Вести денес: 103
home Вести

Силен земјотрес го стресе Еквадор

Силен земјотрес го стресе Еквадор

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во централниот дел на Еквадор, соопшти Геофизичкиот институт на САД.

Епицентарот на потресот бил на 94 километри јужно од градот Амбато на длабочина од 112 километри.

Засега нема податоци за жртви и причинета материјална штета.

Коронавирус