сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Силен земјотрес го погоди Тајван

Силен земјотрес го погоди Тајван

Земјотрес со интензитет од 6,2 степени според Рихтер го погоди денеска Тајван, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 40 километри.

Засега не е познато дали земјотресот предизвикал материјална штета и дали има повредени.

Коронавирус