четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Силен земјотрес ги погоди Филипини

Силен земјотрес ги погоди Филипини

Земјотрес со јачина од 5,8 степени ги погоди Филипините, објави државниот Институт за вулканологија и сеизмологија.

Епицентарот на потресот бил во провинцијата Миндоро.

Потресот бил на длабочина од 112 километри и најверојатно нема предизвикано штета, но можни се следни потреси. Нема закна од цунами.

ЕУРО 2020

Македонија