петок, 3. јули 2020. Вести денес: 192
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

Во живо

Мицкоски на средби со граѓаните на Бутел

home Вести

Си пукаше во глава на неговиот роденден: Почина тинејџерот кој во училиште уби двајца ученици

Си пукаше во глава на неговиот роденден: Почина тинејџерот кој во училиште уби двајца ученици

Шеснаесетгодишниот тинејџер, кој уби двајца ученици и повреди три лица во дворот во средно училиште кај Лос Анџелес, починал од здобиените повреди.

Момчето се застрела во главата по нападот во училиште во четвртокот наутро, на неговиот роденден, и бил примен во болница во критична состојба.

Полицијата соопшти дека не успеала да го сослуша за мотивите, а тој не оставил писмо за да помогне да се разјасни зошто пукал во училиштето.

Парламентарни избори 2020