понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 33
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Си: Пандемијата има големо влијание врз националната безбедност

Си: Пандемијата има големо влијание врз националната безбедност

Кинескиот претседател Си Џинпинг денеска изјави дека армијата ќе ја зголеми подготвеноста за вооружена борба и ќе ја подобри способноста за извршување на воените задачи.

Тој додаде дека тоа е поради тоа што пандемијата со новиот коронавирус има силно влијание врз националната безбедност.

Си истакна и дека вооружените сили треба да истражат нови начини на обука за време на памндемијата.

Парламентарни избори 2020