недела, 27. септември 2020. Вести денес: 108
home Вести

Си го раскасапила сопругот до смрт бидејќи не му се допаѓал ручекот кој му го зготвила

Си го раскасапила сопругот до смрт бидејќи не му се допаѓал ручекот кој му го зготвила

Жена го убила својот сопруг, бидејќи го критикувал нејзиното готвење, пренесува руската полиција. Таа несреќниот маж го прободела 35 пати.

Четириесет и три годишниот Слава Давидкин е убиен откако Ѝ се пожалил на сопругата дека не ставила доволно сол во храната.

Неговата сопруга, 31-годишната Евгенија почекала тој да заспие, па го прободела пред нивното 4-годишното дете, стои во полицискиот извештај.

Подоцна го признала убиството и оттогаш се наоѓа во куќен притвор.

Парот имал конфликт откако рибарот кажал дека сопругата му зготвила „блинтаво“ јадење. Тврдел дека тоа значи дека таа не го сака.

Кавгата ја продолжиле и откако нивните гости си заминале, рибарот ја удрил сопругата.

Таа била испровоцирана, па потоа го убила сопругот на спиење, па повикала Итна помош. Лекарите можеле само да констатираат смрт.

За време на испитувањето Евгенија рекла дека тоа не им била прва кавга. Според нејзините зборови, сопругот бил тој кој секогаш кој прв почнувал кавга.

Локалните жители ја критикуваат одлуката на полицијата обвинетата жена да остане во домашен притвор и да се грижи за детето.

Коронавирус