четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 132
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Вести

Шумските пожари во Русија зафатија површина од 17.500 хектари

Шумските пожари во Русија зафатија површина од 17.500 хектари

Шумските пожари зафатија повеќе од 17.500 хектари во Русија, соопшти Службата за заштита на шумите.

Според податоците на регионалните шумски служби, 57 шумски пожари, кои зафаќале површина од 1.369 хектари, биле изгаснати вчера.

Има вкупно 69 активни пожари, на површина од 17.595 хектари, се вели во соопштението, истакнувајќи дека службите се на терен и работат на гаснење на пожарите.

Најголем број пожари е забележан во регионот Краснојарск и Хакасија, објави новинската агенција ТАСС.

Парламентарни избори 2020