петок, 29. јули 2022. Вести денес: 17
home Вести

Шпански новинар се вклучи во емисија во живо, зад него прошета гола жена, а не беше неговата девојка (ВИДЕО)

Шпански новинар се вклучи во емисија во живо, зад него прошета гола жена, а не беше неговата девојка (ВИДЕО)

Шпански новинар Алфонсо Мерлос е во „невоља“ бидејќи позади него прошета гола жена среде јавување во живо, а тоа не беше неговата девојка.

Мерлос е позната јавна личност, новинар и манекен во Шпанија, а сега сите медиуми се занимаваат со неговиот љубовен живот, или како што го нареко „љубовен триаголник“.

На кратко, Мерлос се појави како гостин во емисија „Состојба на алармот“ чиј домаќин беше Хавиер Негре. Одеднаш, една гола девојка се прошета зад Мерлос, а Негре буквално зина од шок.

Наскоро се дозна дека не станува збор за девојка на Мерлос, поранешна натпреварувачка во „Големиот брат“, Марта Лопез, туку новинарка на „Социјалит“, Алесија Ривас.

Гледачите брзо реагирале, а неговата девојка изјавила дека тоа е срамно.

Коронавирус