сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 19
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Шпанската принцеза Марија Тереза почина од коронавирус

Шпанската принцеза Марија Тереза почина од коронавирус

Шпанската принцеза Мариа Тереса (87) од кралското семејство Бурбон-Парма починала откако се заразила со коронавирус, пренесува „Mirror“.

Братот на принцезата, 79-годишниот принц Сикстус Хенри од Бурбон-Парма, ја потврил веста за медиумите. Мариа Тереса е една од досега 5-те илјади починати жители во Шпанија од коронавирусот.

Коронавирус