среда, 31. мај 2023. Вести денес: 103
Во живо

Трибина на тема „Политики за развој енергетскиот сектор“

home Вести

Шпанија: Запленети над 2,8 тони хашиш

Шпанија: Запленети над 2,8 тони хашиш

Шпанската полиција и припадниците на цивилната гарда конфискуваа над 2,8 тони хашиш и приведоа 17 лица.

Операцијата против илегалната трговија со дрога е спроведена во шпанската полиција Кадис, при што се конфискувани и пари, оружје, како и 14 транспортни центри.

Кокаинот во Шпанија пристигнал од Мароко.

Според податоци на Министерство за внатрешни работи минатата година во Шпанија конфискувани се вкупно 477 тони различни наркотици.