вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 14
home Вести

Шпанија: Над 60.000 починати од коронавирус

Шпанија: Над 60.000 починати од коронавирус

Повеќе од 60.000 луѓе починаа од коронавирусот во Шпанија од почетокот на пандемијата, покажуваат податоците на шпанското Министерство за здравство.

Уште 565 смртни случаи од Ковид-19 беа потврдени во Шпанија вчера, а вкупниот број на смртни случаи од почетокот на пандемијата е 60.370.

Регистрирани се 12.544 нови случаи на заразени, а вкупниот број на потврдени случаи е 2.883.465.

ЕУРО 2020

Македонија