сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 117
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Вести

Шпанија без смртни случаи од Ковид-19 втор ден по ред

Шпанија без смртни случаи од Ковид-19 втор ден по ред

Втор ден по ред нема смртни случаи од коронавирусот во Шпанија, објави денеска Министерство за здравство во Мадрид.

Вкупниот број на починати не е променет од неделата и изнесува 27.127, соопшти Министерството.

Со 27.127 жртви од Ковид-19, Шпанија се наоѓа на шестото место во светот по бројот на починати.

Бројот на новозаразени со коронавирусот корона се зголеми за 137 во однос на вчерашниот ден.

Вкупниот број на заразени изнесува 286.718, со што Шпанија е на четврто место во светот по бројот на заразени со коронавирусот.

Парламентарни избори 2020