петок, 3. јули 2020. Вести денес: 255
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Вести

ШОКАНТНО ВИДЕО ОД БРЗА ПОМОШ: Медицински работник со салама удирал по глава онесвестен пациент!

ШОКАНТНО ВИДЕО ОД БРЗА ПОМОШ: Медицински работник со салама удирал по глава онесвестен пациент!

На социјалните мрежи се појави видео од Романија на кое се гледа медицински работик како со салама по главата удира човек кој е без свест, додека се слуша сирена од возилото во кое се возат накај болница.

Човекот е со маска за кислород, медицинскиот работник неколку пати го удира по глава со салама, а во еден момент вели:

„Сакаш салама, еве ти ја по глава. Пијаницо!“

Откако снимката се рашири на интернет, покрената е и истрага за работникот, а реагирала и министерката за внатрешни работи.

-Бев огорчена од снимката која покажува како се однесуваат членови на итната помош и го исмејува пациентот. Неговата постапка може да фрли дамка над целата институција, рекла министерката.

Парламентарни избори 2020