четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 38
Во живо

„Св. Климент Охридски, стожерот на македонската грамотност“

home Вести

Шокантно видео: Болсонеро ги предизвикал пожарите во Амазон?

Шокантно видео: Болсонеро ги предизвикал пожарите во Амазон?

На Фејсбук се појави шокантно видео во кое како што наведува авторот на видеото, владата на  претседателот на Бразил, Болсонеро е виновна за пожарите во прашумата. За што поточно се работи погледнете во видеото:

Qatar 2022