сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 78
home Вести

ШОКАНТНА СНИМКА: Масовна гробница во Њујорк за починатите од коронавирус (ВИДЕО)

ШОКАНТНА СНИМКА: Масовна гробница во Њујорк за починатите од коронавирус (ВИДЕО)

Шокантни снимки доаѓаат од САД, каде што починатите од коронавирус се погребуваат во масовни гробници на островот Харт, на западниот крак на Лонг Исланд Саунд и северозападно од Њујорк.

Њујоршките власти во функција ги стават масовните гробници, откако бројот на починати од коронавирус надмина 7.000 лица. Од ова видео со дрон на Асошиетед Прес можете да видите како надлежните масовно ги погребуваат безживотните тела на починатите од Ковид-19 на еден американски остров.

Како што информираше портпаролот на градот Њујорк, градските гробишта биле преполни, а како опција за погребување останува островот Харт.

Коронавирус