петок, 25. септември 2020. Вести денес: 19
home Вести

Шокантна сцена на улица: Бебе испадна од автомобил, а мајката воопшто не забележа (ВИДЕО)

Шокантна сцена на улица: Бебе испадна од автомобил, а мајката воопшто не забележа (ВИДЕО)

Камерите забележаа неверојатна глетка на улиците на Манкат, во Минесота, кога бебе заедно со седиште за деца, падна од автомобил низ вратата, а за среќа во тој момент не помина ниту еден автомобил.

Возачот кој наишол, веднаш запрел и почнал да и` мавта на мајката, која воопшто не забележала дека детето и паднало од автомобилот, па си заминала.

Тој го запрел сообраќајот, го зел девојчето кое пак поради седиштето било заштитено од повреди.

Набрзо пристигнале и полицајци, како и мајката која веројатно подоцна видела дека и` ја нема ќерката.

Како што се утврдило, девојчето било прописно врзано за седиштето, но самата носилка не била прописно обезбедена во автомобилот.

Коронавирус