четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 137
home Вести

Шеснаесет Италијанци заразени со коронавирус во Индија

Шеснаесет Италијанци заразени со коронавирус во Индија

Шеснаесет италијански државјани во Индија се заразиле со коронавирус, соопшти министерот за здравство во Њу Делхи.

Италијанците кои се позитивни на коронавирус се наоѓале во западната сојузна држава Раџастан, пренесоа британски медиуми.

Во Индија од коронавирус досега се заразени 28 лица.

Коронавирус