сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 46
home Вести

Семејна трагедија во домот на Борис Џонсон

Семејна трагедија во домот на Борис Џонсон

Британскиот премиер Борис Џонсон жали за загубата на неговата мајка Шарлот Џонсон Вол, која починала синоќа на 79-годишна возраст, објави британски „Телеграф“.

Сликарка по професија, мајката на премиерот почина ненадејно и мирно во болница во Лондон, соопштило нејзиното семејство, пренесе Ројтерс.

Коронавирус