сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Секој што сака да има средба со Путин мора да мине низ тунел за дезинфекција

Секој што сака да има средба со Путин мора да мине низ тунел за дезинфекција

Рускиот претседател Владимир Путин е заштитен од новиот коронавирус со посебен тунел за дезинфекција преку кој мора да мине секој кој доаѓа да ја посети неговата резиденција во близина на Москва.

Специјални тунел е изграден од руска компанија, а е поставен во официјалната резиденција на Путин, во Ново-Огарјово, пренесува „Њујорк пост“, повикувајќи се на руски медиуми.

Снимка од тунелот објавиле руските агенции, а на неа се прикажани лица со заштитни маски кои минуваат низ него, додека средства за дезинфекција ги прскаат од таванот и од страната.

Коронавирус