понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 164
home Вести

Секогаш совршена: Меланија Трамп дама со стил (ФОТО)

Секогаш совршена: Меланија Трамп дама со стил (ФОТО)

Меланија и Доналд Трамп беа домаќини на церемонија по повод потпишувањето на историски мировен договор меѓу Израел, Обединетите Арапски Емирати и Бахреин.

74-годишниот Претседател и 50-годишната Прва дама на САД ги пречекаа израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и неговата сопруга Сара во Белата куќа.

Меланија беше облечена во тегет фустан со бели филигран декорации од модната куќа Прада и бели салонки од Кристијан Лобутин.

За свеченоста, Сара избра син фустан од тантела, украсен со бисери, со складна наметка и беж обувки.

Локални избори 2021