сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 51
home Вести

Седум лица загинаа при уривање на авион во Сомалија

Седум лица загинаа при уривање на авион во Сомалија
илустрација

Седум луѓе загинаа денеска во Сомалија откако се урна авион што превезувал хуманитарна помош.

Авионот се урна во јужниот сомалиски регион Беј.

Не е соопштено кој е сопственик на авионот ниту чиј товар превезувал.

Коронавирус