понеделник, 13. јули 2020. Вести денес: 0
home Вести

Се запали авион при слетување во Техеран, сите патници евакуирани

Се запали авион при слетување во Техеран, сите патници евакуирани

Авион се запали при следувањето на аеродромот „Мехрабад“ во Техеран, јавува „Русија Тудеј“. Во авионот во моментот на пожарот биле 50 патници, но сите се спасени.

Сите итни служби се наоѓаат на теренот и го гасат пожарот. Според информациите, нема повредени, односно евакуацијата била успешна. Нема ниту повредени.

Шефот за итни случаи рече дека во авионот биле 100 патници, а 50 биле во авионот кога избувнал пожарот, но и тие биле безбедно евакуирани.

Наскоро се очекуваат повеќе информации.