понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 4
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Се влошува состојбата во Велика Британија, земјата има само 135 оздравени лица од коронавирусот

Се влошува состојбата во Велика Британија, земјата има само 135 оздравени лица од коронавирусот

Велика Британија за последните 24 часа забележа доста голем број на новозаразени со коронавирус.

Според јавниот здраствен департамент, 619 лица ги загубиле животите во последниот ден а 5903 се позитивни на новиот коронавирус.

Вкупно за Ковид-19 тестирани се 195.524 лица откако се рашири епидемијата, од кои 47.806 позитивни, се вели во објавата на Здраствениот Департамент.

4.932 лица ги загубиле животите, а само 135 ја победиле заразата со Ковид-19.

Коронавирус