недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 79
home Вести

Се урна воен авион Ф-16, повеќемина повредени

Се урна воен авион Ф-16, повеќемина повредени

Воен авион Ф-16 синоќа се урна во магацин во Калифорнија, а повеќе луѓе завршија во болницата, бидејќи беа погодени од делови на леталото.

Пилотот скокнал навреме и се спуштил со падобран
и тој е пренесен во болница, јавуваат американски медиуми.

Се испитува причината за падот на воениот авион. На магацинот остана огромна дупка. Сведоците изјавија дека слушнале силна експлозија.

Коронавирус