петок, 29. јули 2022. Вести денес: 52
home Вести

Се урна руски воен транспортен авион: Најмалку 4 лица се загинати

Се урна руски воен транспортен авион: Најмалку 4 лица се загинати

Руски воен транспортен авион Иљушин 76 утрово се урна во градот Рјазан, при што загинаа четири лица, а петмина се повредени.

Според првичните информации авионот се урнал за време на тренажен лет откако се запалил еден од моторите.

По падот на авионот не е пријавена штета на теренот.

Коронавирус