недела, 5. јули 2020. Вести денес: 139
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Се урна мост во Франција, едно лице загина а девет се исчезнати (ВИДЕО)

Се урна мост во Франција, едно лице загина а девет се исчезнати (ВИДЕО)

Како резултат од лпшото време, утринава се сруши мост во Франција кој што ги поврзува градовите Мирепоа-сур-Тарн и Бесиерес, при што загина едно лице а уште девет се прогласени за исчезнати.

Несреќниот настан се случил утрово на околу 30 километри далеку од Тулуз. Мостот кој што се урнал беше со должина од 150 метри и со дозволена ограничена тежина.

Парламентарни избори 2020