петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Вести

Се урна хотел во кој имало заболени од коронавирус, 70 луѓе се затрупани

Се урна хотел во кој имало заболени од коронавирус, 70 луѓе се затрупани

Најмалку 70 лица се затрупани под урнатините на хотел што денеска се урна во кинескиот град Куангжу.

Спасувачите досега извлекоа 23 лица.

Хотелот служел како карантин за болни од новиот коронавирус.

Причината за уривањето хотелот се уште не е позната.

Коронавирус