сабота, 12. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Се урна авион со хуманитарна помош, 7 лица загинаа

Се урна авион со хуманитарна помош, 7 лица загинаа

Седум лица загинаа при уривање на авион во Сомалија.

Ројтерс пренесува дека авионот пренесува хуманитарна помош.

Неименуван безбедносен извор навел дека авионот се урнал во јужниот сомалиски регион Беј.

Повеќе детали не се познати.

ЕУРО 2020

Македонија