вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Се урна американски воен авион во Калифорнија

Се урна американски воен авион во Калифорнија

Американски воен авион Ф/А-18Е се урна во близина на Долината на смртта во Калифорнија, изјави портпаролката на војската, без да соопшти детали.

Таа рече дека се бара пилотот на авионот и неговата судбина е неизвесна.

Според неа, авионот „Супер Хорнет“ бил на рутинска мисија за обука.

Коронавирус