вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 60
home Вести

Се урна американски авион Ф-16

Се урна американски авион Ф-16

Американски воен авион Ф-16 се урна додека се обидувал да слета на аеродром во Аризона, соопштија претставници на воздухопловната база Лук.

Пилотот се катапултирал и не е потешко повреден.

Авионот извршувал тренажен лет.

Други детали не се соопштени.

Локални избори 2021