четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Се сруши покрив на училиште во Флорида: Најмалку 12 повредени од кои 7 се деца (ВИДЕО)

Се сруши покрив на училиште во Флорида: Најмалку 12 повредени од кои 7 се деца (ВИДЕО)

Најмалку 12 лица, меѓу кои седум деца, се повредени денес кога се сруши покривот на училиште во паркот Оукленд на Флорида, објавија светските медиуми.

-Повеќе од 200 студенти и ученици беа евакуирани по инцидентот, пренесува Си-Би-Ес.

Коронавирус