четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Се сруши мост во Кина: Автомобилите паднаа во реката за само неколку секунди (ВИДЕО)

Се сруши мост во Кина: Автомобилите паднаа во реката за само неколку секунди (ВИДЕО)

Две лица се водат за исчезнати откако се сруши мост во Кина, а неколку возила за самонеколку секунди завршија во вода.

Полицијата соопшти дека воутринските часовисе сруши мост со сообраќајницадолга 120 метри.

Спасувачките служби успеале да спасат еден маж од 44- госдини, а две лица се уште се водат за исчезнатои.

На снимките од надзорните камери се глада како се се одигра и тоа за само неколку секунди.

Надлежните ќе истражуваат која е причината за несреќата.

Коронавирус