четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Вести

Се сруши авион на Хаваи- нема преживеани (ВИДЕО)

Се сруши авион на Хаваи- нема преживеани (ВИДЕО)

Девет лица загинаа во пад на мал хидроавион на северниот хавајски остров, Оаху.

Малиот двомоторен авион од типот Кинг Ер се урна во близина на аеродромот Дилингам на островот Оаху , по што се запалил и целосно изгорел.

Хавајското министерство за сообраќај соопшти дека загинале сите девет патници и членови на екипажот.

Коронавирус