сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 29
home Вести

Се смирува епидемискиот бран во Австралија

Се смирува епидемискиот бран во Австралија

Во втората по големина австралиска држава, Викторија, која во изминатиот период имаше најголема стапка на заразени со Ковид-19, во последните 24 часа се регистрирани пет смртни случаи, што е најмал број на починати случаи во последните две недели.

Властите соопштија дека уште 70 лица се позитивни на коронавирусот, така што вкупниот број на потврдени случаи на Ковид-19 во Австралија досега е скоро речиси илјади, а 657 лица починале

Коронавирус