вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 86
home Вести

Се преврти брод: Се стравува дека се удавиле 300 луѓе

Се преврти брод: Се стравува дека се удавиле 300 луѓе
фотоилустрација

Потона брод во близина на брегот kaj Јемен.

Сестравува дека се удавиле околу 300 луѓе, јавуваат светските медиуми.

Наскоро повеќе информации…

Коронавирус