понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 62
home Вести

Се онесвести, а потоа се струполи на земјата: Поранешниот претседател на Египет почина среде судење (ФОТО)

Се онесвести, а потоа се струполи на земјата: Поранешниот претседател на Египет почина среде судење (ФОТО)

Првиот претседател на Египет избран на демократски начин, Мухамед Морси, почина во судница, пренесува Anadolu Agency (AA).

Според веста на египетската државна телевизија, Морси се онесвестил и починал во судницата.

На денешното рочиште, првиот избран претседател на оваа држава ќе беше обвинет за шпионажа.

Коронавирус