петок, 5. март 2021. Вести денес: 165
home Вести

Се оддалечи од сопругот: Веднаш по слетувањето Меланија ‘избега’ од Трамп (ВИДЕО)

Се оддалечи од сопругот: Веднаш по слетувањето Меланија ‘избега’ од Трамп (ВИДЕО)

До вчера првата дама и сопруга на поранешниот претседател на САД, Меланија Трамп после слетувањето на аеродромот на Флорида веднаш се оддалечи од сопругот.

Доналд Трамп застанал и ги поздравил собраните новинари додека Меланија буквално си заминува.

Штом се отвориле вратите на авионот многумина збележале дека за разлика од вчерашниот ден кога облекла црно сако и црно здолништ, се појавила во портокалово-тегет фустан.

„Air Force 1“ последен пат ги пренесувал Доналд и Меланија.

После инаугурцијата на Џо Бајден, поранешниот претседател на САД со сопругата од Вашингтон тргнал кон Флорида.

Коронавирус