среда, 2. декември 2020. Вести денес: 60
home Вести

Се намалува бројот на смртни случаи во Франција

Се намалува бројот на смртни случаи во Франција

Француското Министерство за здравство синоќа објави дека бројот на смртни случаи од новиот коронавирус во таа земја почнал да се намалува во изминатите 24 часа.

Во тој период, 357 луѓе починале во болниците од Ковид-19, за разлика од претходниот ден кога починало 441 лице.

Министерството соопшти дека заклучно со 1 март, 2.189 луѓе починале во домови за нега на стари лица.

Коронавирус