сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 77
home Вести

Се намалува бројот на новозаболени од коронавирус во Италија

Се намалува бројот на новозаболени од коронавирус во Италија

Во изминатите 24 часа во Италија регистрирани се нови 8.292 случаи на коронавирус.

Како последица од Ковид-19 починати 139 лица. Од февруари минатата година во Италија се регистирани над 4,11 милиони позитивни на коронавирус.

Вкупениот број на починати е 122.833.

Во Италија вакцинирани се вкупно 23,8 милиони лица.

ЕУРО 2020

Македонија