вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Се фалел со пари, жени и автомобили на Инстаграм, па добил 17 години затвор (ФОТО)

Се фалел со пари, жени и автомобили на Инстаграм, па добил 17 години затвор (ФОТО)

22-годишниот дилер Вајат Пасек, кој на социјалните мрежи објавуваше фотографии со многу пари, жени и скапи автомобили е осуден на 17 и пол години затвор.

Вајат Пасек продавал таблети кои самиот ги произведувал во тајна лабораторија. Ги дизајнирал така што изгледале како таблети против болка Oxycontin, а всушност содржеле фентанил , синтетичка дрога што е 80 до 100 пати посилна од морфиумот.

На Инстаграм пред своите 11 илјади следбеници се фалел со разузданиот живот.

Освен фотографиите со скапи автомобили, тој сакал да се покажува и со кеш, па на една фотографија е во када полна со пари.

 

View this post on Instagram

 

Remember I used to be dusty. Now I want my money all hundreds in a rush please!! ??

A post shared by I AM > I WAS (@yung10x) on

Дилерот дури напишал и мотивациони пораки.

 

View this post on Instagram

 

Big bag, got ’em big mad

A post shared by I AM > I WAS (@yung10x) on

-Започна како сон. Секогаш верувајте во себе, дури и кога никој друг не верува. Ако не верував во себе, веројатно немаше да го имам еден од најголемите подароци на сите времиња: слободата. Слобода од временски ограничувања, од тоа да бидам на едно место и најважно: финансиската слобода. Животот ќе ви го врати она што го вложувате во него. Ако сте просечни, ќе го добиете просекот“, напиша тој во еден пост.

 

View this post on Instagram

 

Rule number 1: Never count your homies pockets thinking you deserve it

A post shared by I AM > I WAS (@yung10x) on

Пасек, кој живеел во луксузен пентхаус во Калифорнија, ја водел лабораторијата со двајца асистенти, произведувајќи илјадници таблети.

 

View this post on Instagram

 

Cash in, Cash out. I’m not looking for clout ????

A post shared by I AM > I WAS (@yung10x) on

 

Минатиот ноември, тој се изјасни за виновен за трговија со дрога и беше обвинет за перење пари и поседување огнено оружје.

Тој е осуден на 17 и пол години затвор.

 

View this post on Instagram

 

Bape if she hip, Saint Laurent if she boujee

A post shared by I AM > I WAS (@yung10x) on

Коронавирус